Budowa

Budowa Centrum Formacji Rodziny

(…) Tym, którzy mają przekroczyć próg trzeciego tysiąclecia, pragniemy powiedzieć: budujcie dom na skale! Budujcie dom waszego życia osobistego i społecznego na skale! A skałą jest Chrystus – Chrystus żyjący w swym Kościele. Kościół trwa na tych ziemiach od tysiąca lat. Przyszedł do was wraz z posługą świętego Wojciecha. Wyrósł na fundamencie jego męczeńskiej śmierci i trwa. Kościół to Chrystus żyjący w nas wszystkich. Chrystus jest winnym krzewem, a my latoroślami. On jest fundamentem, a my żywymi kamieniami. (…)

… budujcie dom na skale!  … budujcie dom …

Zwracając uwagę na potrzeby wynikające z celów fundacji, zrodziło się pragnienie wybudowania domu, który miałby służyć albo realizacji tych celów. Dom, w którym rodziny mogłyby, nie tylko mile spędzać czas, ale również uzyskać potrzebną pomoc, do wypełnienia tego powołania, jakim jest małżeństwo i rodzina.

Rozpoczęcie budowy już w tym roku, stało się możliwe dzięki zdecydowanemu i zakrojonemu na szeroką skalę, zaangażowaniu ludzi dobrej woli. Dzięki Bożej Opatrzności i otwartości ludzkich serc, 7 października 2008 roku rozpoczęte zostały prace budowlane.

Zarówno to, co działo się przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu budowy, jak i to, co widać dziś z perspektywy czasu, jest dla nas wielkim darem i uśmiechem Pana Boga. A rozpoczęcie prac 7 październik, czyli we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, jest dla nas gwarantem Jej nieustannego wstawiennictwa.

I znakiem tego, że mimo, iż to ludzie użyczają do budowy tego domu swych rąk, to ten dom jest nie tylko ludzką ręką budowany.

Etap 1 – rozpoczęto jesienią 2008, zakończono jesienią 2012 roku – zobacz dziennik budowy i galerię.

Etap 2 – rozpoczęto wiosną 2015 – zobacz galerię z budowy.